Jak pozycjonować w Google Maps-najlepszy przewodnik po lokalnym SEO

Uzyskanie spójnych wyników wyszukiwania pokazujących Twoją firmę w Google Maps powinno być priorytetem w lokalnych działaniach marketingowych. Ale w przeciwieństwie do wielu tajemniczych czynników rankingowych Google, optymalizacja oferty Google Moja Firma może zapewnić natychmiastowe wymierne wyniki. Jeśli jesteś firmą o ugruntowanej pozycji, są szanse, że już wdrażasz kilka z tych taktyk, ale nie wszystkie.

Poświęcenie czasu, aby upewnić się, że wszystkie te wskazówki wdrożone nie tylko pomoże Twojej firmie w rankingu Google Maps, ale także pomoże Ci w organicznym wyszukiwaniu. Wielki Twofer w naszych książkach!

Konfigurowanie oferty Google Moja Firma (GMB)

Każda firma działająca online i offline powinna mieć wpis Google Moja Firma. Dzięki temu Twoja firma może pojawiać się wśród płatnych reklam, Map Google i wyszukiwań organicznych oraz Google Knowledge Graph.

GMB koncentruje się na lokalnych wyszukiwaniach usług i firmach stacjonarnych.

Gdy Twoja firma pojawi się w Mapach Google (na podstawie wyszukiwania słów kluczowych lub nazwy firmy), zapewni Twojej firmie punkt lokalizacji w Mapach Google i dostarczy informacje o Twojej firmie, w tym recenzje, godziny pracy, adres, stronę internetową itp.

Możesz również zobaczyć wykresy wiedzy(po prawej stronie). Idą o krok dalej z dodatkowymi informacjami, takimi jak obrazy, logo, pytania i odpowiedzi, fragmenty stron internetowych, aktualizacje, profile społecznościowe i podobne wyszukiwania (ustawianie firmy, aby była wyświetlana, gdy wyszukiwanie firmy lub tematu zostanie zakończone.

Gdy klienci szukają i robią thier due diligence, Google jest tym unikalnym źródłem natychmiastowego zaufania i wiarygodności dla Twojej firmy.

2010-08-17 13: 21: 51

Oto kroki, aby utworzyć (i zoptymalizować) swoją ofertę Google Moja Firma

Po pierwsze musisz mieć już skonfigurowane konto e-mail google. Google uwielbia trzymać wszystko związane ze sobą w ramach swojej platformy. Możesz założyć konto Google tutaj.

Teraz Kliknij do Google.com/business. wpisz nazwę firmy. "Dodaj swoją firmę do Google". Jeśli jesteś zupełnie nowym biznesem, prawdopodobnie nie istnieje, ale jeśli istnieje, wykonaj poniższe kroki, aby "ubiegać się o mój biznes". (Jeśli pojawi się komunikat "potwierdź tę ofertę", wpisz nazwę firmy, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, a skończysz w procesie weryfikacji tak samo jak nowa firma.)

Wprowadź adres fizyczny swojej firmy. Jeśli jesteś dostawcą usług i udajesz się na miejsce do swoich klientów, zaznacz pole "dostarczam". Oznacza to, że będziesz miał możliwość opublikowania swojego adresu. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, to pukanie do osobistych drzwi. Upewnij się, że zaznaczyłeś opcję "Ukryj adres mojej firmy".

Wybierz swoją kategorię z ofert, które zapewnia Google. Istnieją tylko opcje, które oferują w szczególności, więc jeśli masz niszową usługę, możesz nie wybrać dokładnie tego, co chcesz, ale najbliższą bliskość swojej kategorii biznesowej.

Chcesz dodać lokalizację? Jeśli znajdujesz się w fizycznej lokalizacji sklepu, sprawdź tak i dodaj swój adres. Jeśli zaznaczysz "nie", możesz dodać obszary usług, takie jak Melbourne, Vic.

Następnie dodasz numer telefonu, a my gorąco polecamy adres Twojej strony internetowej. Google wykorzystuje witrynę jako kolejną weryfikację i przyczyni się do twojego rankingu.

Po zakończeniu dodasz swój adres pocztowy do weryfikacji Google. Musisz to jak najszybciej zweryfikować, ponieważ twoje oferty mogą się nie pojawić, dopóki nie zweryfikujesz swojej oferty. Google wyśle Ci małą kopertę w ciągu 2-3 tygodni, więc sprawdź pocztę i postępuj zgodnie z instrukcjami jak najszybciej.

Wybierz usługę.

Gratulacje! Twoja firma jest teraz skonfigurowana na GMB i możesz przejść do następnego etapu-optymalizacji oferty.

Optymalizacja oferty Google Moja Firma

Zaloguj się ponownie na GMB za pomocą konta Google

Przejdź do zakładki informacje po lewej stronie oferty firmy. Upewnij się, że Twoje imię i nazwisko, adres, numery telefonów (NAP) są spójne we wszystkich źródłach online. Info jak Ulica może być St gdzie indziej. To musi być standard, inaczej Google nie rozpozna, a nawet nie ukarze innych twoich cytatów(więcej o nich później).

Ukończ godziny pracy.

Dodaj dodatkowe usługi szczegóły opis działalności.

Dodaj w rozszerzeniu lokalizacji tele#. Może to pojawić się lub nie w rozszerzeniach oferty.

Dodaj zdjęcia do jak największej liczby kategorii. Ludzie chcą zobaczyć wspaniałe jedzenie, twój zespół, wnętrze, lokalizację zewnętrzną, produkty, okładkę i logo. To Twoja okazja, aby zrobić wielkie pierwsze wrażenie. Ale najpierw musisz geotagować swoje zdjęcia. Chcesz, aby te obrazy były wyświetlane podczas wyszukiwania lokalizacji i słów kluczowych. Aby geotagować obrazy, użyj tego narzędzia geotag. przeciągnij zdjęcie do prawego pola, wprowadź dokładną nazwę firmy (powinna pojawić się po zweryfikowaniu), dodaj opis obrazu, a następnie "napisz znaczniki EXIF" i pobierz obraz. Teraz Twoje zdjęcia są geotagowane i możesz je przesłać do Google Moja Firma.

Wiadomości-Pobierz aplikację "Google Moja Firma" na iOS lub Android i zaloguj się. Jest to świetne, ponieważ klienci mogą teraz bezpośrednio wysyłać Ci wiadomości, gdy ich intencja jest wysoka. Klikają bezpośrednio na liście Google Maps, aby wysłać wiadomość bezpośrednio do ciebie, a otrzymasz ją natychmiast na telefon.

Posty-Dodaj zwykły wpis na blogu ze specjalną "ofertą". Ale ostrożnie - trwają tylko 7 dni, więc musisz ustawić regularnie zaplanowany post.

Recenzje. Potrzebujesz opinii. Wiele z nich, i wszystkie 5 gwiazdek, jeśli to możliwe. Recenzje Google są świętym graalem Google moje firmy. Znajdź wspaniałych klientów i poproś ich uprzejmie, lub znajdź najlepszych adwokatów biznesowych, aby dodać opinię o wcześniej świadczonej usłudze. Jest to naprawdę ważne dla tego, jak Google rozpoznaje i klasyfikuje Twoją firmę od organicznych do płatnych reklam, po Mapy. Poświęć trochę czasu, aby to naprawić.

google maps

Konsekwentny Ranking na Mapach Google

Chcesz znaleźć się w rankingu najlepiej jak potrafisz - ale jak dostać się do tych pożądanych najlepszych miejsc 3 w polu funkcji Google Maps? Odpowiedź jest dwojaka: są pewne rzeczy, których nie będziesz w stanie kontrolować, i inne rzeczy, które możesz wyryć.

Google Maps Top Ranking czynniki

Bliskość (jak blisko znajduje się wyszukiwarka). Im bliżej jesteś, tym bardziej odpowiednie wyniki zostaną ci pokazane.

Jak dokładnie twoja "Kategoria" BMG pasuje do wyszukiwania słów kluczowych. "Web Design near me".

Twoje linki GMB (strona internetowa, serwisy społecznościowe) i sposób ich wyświetlania na wykresie wiedzy, linki do witryny i twoje wysiłki SEO.

Cytaty - gdzie google dopasowuje twoje cytaty pod względem dokładności. Na przykład Yellowpages.com. chcesz, aby Twoja oferta z nimi była dokładnie taka sama jak twoja GMB. W przeciwnym razie zostaniesz ukarany. Im wyższa ilość i jakość cytatów, tym lepszy ranking. Tworzenie cytowań za pomocą tych narzędzi, aby Twoja witryna była wymieniona w jak największej liczbie miejsc. Whitespark i Bright Local. Upewnij się również, że pasujesz do wszystkich największych witryn cytowania, takich jak Yelp, Facebook, Yellowpages, Super pages, Twitter, Bing, Apple Maps, True Local.

Solidne pozycjonowanie stron. Tagi nagłówka H1, takie jak "Web Designer w Melbourne, Vic", za pomocą słów kluczowych na stronach kontaktowych wraz z linkami, lokalizacje, które obsługujesz. Facebook, Instagram, Google Map osadzone, godziny pracy (matematyka GMB), Twój NAP są dokładnie takie same jak GMB, wideo Youtube z GMB nazwa, kategoria w tytule.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych. Upewnij się, że jest szybki i wolny od błędów. Użyj stron AMP lub zawartości buforowanej w Cloudflare, aby upewnić się, że zapewniasz najlepszą możliwą obsługę urządzeń mobilnych. Google nie będzie obsługiwać stron, które ludzie nie lubią. (użyj tego narzędzia dla narzędzia Google Insights.

Budowanie wysokiej jakości linków do twojej strony internetowej. Budowanie linków zwrotnych może być najtrudniejszą częścią strategii rankingowej. Znalezienie sposobu na połączenie witryny poprzez publikowanie wspaniałych treści i udostępnianie za pośrednictwem kanałów marketingowych. Współpraca z dostawcami i dostawcami w zakresie wzajemnych linków, artykułów informacyjnych i zgłoszeń. To wysokie wyzwanie, ale wszystkie wysokie nagrody.

Wykres Wiedzy

Wystarczy szybki kontakt z Knowledge Graph, ponieważ może pobierać informacje bezpośrednio z twojej oferty GMB. Pojawia się to, gdy pojawiają się informacje o zapytaniu, które Google zeskrobało i zapisało informacje na ten temat, miejsce lub firmę. Jeśli jest to firma, pokaże listę po prawej stronie wyszukiwania z powszechnymi informacjami na ich temat pochodzącymi z wielu źródeł. Można to również zrobić według tematu. Możesz wybrać temat, w którym nie pojawia się Wykres wiedzy i spróbować stworzyć informacje na swojej stronie internetowej, treści, GMB, które koncentrują się na tym temacie, który pokaże się, gdy ktoś wyszukuje. To natychmiastowe potwierdzenie twojej wiedzy i obecności w tej dziedzinie.

Poświęć czas w tym tygodniu, aby przyjrzeć się GMB, zaktualizować, dostosować i zoptymalizować swoje obrazy, i upewnić się, że drzemka jest poprawna we wszystkich cytatach. Kilka godzin może oznaczać jeszcze kilka telefonów. Nie moglibyśmy skorzystać z kilku telefonów w tym tygodniu?

Jeśli potrzebujesz pomocy w skonfigurowaniu lub zoptymalizowaniu oferty Google Moja Firma pod kątem wielu lokalizacji, lub w celu sprawdzenia linków zwrotnych i cytatów-chcielibyśmy usłyszeć od ciebie!

NLjcWnHqA25RrLSK